Aker, hizmet verdiği mühendislik hizmetlerinin her alanında müşteri memnuniyetini hedefleyen, özellikle konut, ofis binaları, alışveriş merkezlerinin yanı sıra içme suyu işale hatları, çelik konstrüksiyon endüstriyel tesis inşaatları alanlarında 10 yılı aşkın yurt içi ve yurt dışı tecrübeye sahip teknik kadrosuyla hızlı ve sağlam büyüyen bir mühendislik firmasıdır.
Aker, faaliyetlerine 2005 yılında, o yıllarda hızlı bir gelişim gösteren romanya inşaat ve gayrimenkul pazarında, yabancı ve türk yatırımcılara müşavirlik hizmetleri vererek başlamıştır.
Zaman içerisinde yarattığı müşteri portföyüne, müşavirliğin yanı sıra, müteahhitlik hizmetleri de vermeye başlayan aker, konsept tasarım oluşturmadan, mimarı projelendirmeye, ruhsatlandırmaya, proje yönetimini yapmaya ve nihayet anahtar teslimi inşaatlar yaparak müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.
Bu projeler arasında konut projeleri olduğu gibi yol, köprü, içme suyu isale hatları da dahil olmak üzere birçok altyapı projesi de bulunmaktadır.
2010 yılından itibaren ise, aker, türkiye’de özel konut ve ofis projeleri geliştirmiş, bu projelerin projelendirme, finansman ve inşaat kısımlarını başarıyla tamamlamaya devam etmektedir.
Üstlendiği her projede, profesyonelliği ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan aker, 2011 yılından itibaren uluslararası büyük perakende zincirlerinin, avrupa ve türkiye çapındaki anahtar teslim mağaza inşaatlarını da almaya başlamış, halen bir çok ülke ve şehirde bu inşaatlara devam etmektedir.